GALERIE
lidé | příroda |makro | civilizace | dokument | ostatní
zdenkahlavata.cz
Úvodní strana
autoportret
Tak to jsem já, tak jak se vidím...
Obvykle dělám několik činností najednou a stejně se mi ne vždy podaří stihnout vše tak, jak bych chtěla a všechno co bych chtěla. Například brambor musíme kupovat více než množství, které sníme, protože málokdy se mi podaří z první várky nenadělat uhlíky. Přece nebudu stát u brambor a když se mezitím zahledím do monitoru nebo časopisu, nebo jiných lepších nebo nutných činností, tak mi brambory připomene většinou až vůně podzimu ...

Od 18ti let žiji v Praze. Fotografování a tvoření je mým relaxem a radostí kterým se věnuji ve "vyšetřeném čase". Fotit se dá cestou do práce, při výletech na kole, na akcích , no prostě skoro všude. S postupem času jsem přestala bezmyšlenkovitě cvakat co se mi líbí a začala dopředu přemýšlet a promýšlet co a jak budu fotit. Lidi co mě znají už se přestali ptát, proč nosím velký batoh na ty běžky a co že mám v té brašně na kole a kam odcházím po ránu či zvečera. Ne vždy se daří ideálně spojit naše výpravy s focením, někdy honíme čas, respektive světlo, tak nemohu zdržovat focením abychom vůbec dojeli. I když třeba na Islandu to vůbec problém nebyl, tam jsme mohli dojet i fotit i o půlnoci. Více o našem cestování je na našich "rodinných cestovatelských stránkách" www.zdeninka.cz.
Stále hledám a přemýšlím co fotit a hlavně jak co vyfotit abych naplnila svoji představu o konkrétní fotografii, abych vystihla místo, čas, atmosférů nebo jen můj pocit jak svět okolo sebe vnímám. Čím více fotím, čím více se o fotografii a technice fotografie a focení samém dozvídám, tím více si přijdu ztracená ... pořád není ono. Tak stále hledám a zkouším :-)


Všechny uveřejněné fotografie a povídky jsou chráněny autorským zákonem.
nefotografická tvorba |moje fotky jinde |o mě

©Zdeňka Hlavatá 2012-2015
foto@zdenkahlavata.cz